STRONA GłóWNA
Dzień pod znakiem Podoficera
2017-12-06 07:57:26

04.12.2017 r. Opole. W 10 Brygadzie Logistycznej zorganizowano kolejny raz w tym roku Dzień Podoficera. Żołnierze spotkali się z zaproszonymi gośćmi oraz mieli możliwość oddać honorowo krew.
Za organizację Dnia Podoficera odpowiedzialny był pomocnik dowódcy ds. Podoficerów starszy chorąży sztabowy Wiktor Jachimek. Na wstępie pan Zdzisław Ryfka z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu zapoznał z systemem pomocy rekonwersyjnej obowiązującym w Siłach Zbrojnych RP. Podczas zajęć żołnierze spotkali się z Zastępcą Dyrektora Wojskowego Biura Emerytalnego panią Elżbietą Tomczak, która szczegółowo wyjaśniła system naliczania wojskowych emerytur. Następnie odbyło się spotkanie środowiskowe, na które zaproszony został przewodniczący Kolegium Dziekanów Korpusu Podoficerów Zawodowych starszy chorąży sztabowy Janusz Nogaj. Chorąży Nogaj opowiedział zebranym o przygotowywanych zmianach w przepisach prawa dotyczących środowiska podoficerów. W obecności gościa przedstawiono Podoficera Roku 10 Brygady Logistycznej starszego chorążego sztabowego Grzegorza Kościelskiego z 11 Batalionu Remontowego z Żagania, któremu wręczono pamiątkowy dyplom. Po zajęciach z przewodniczącym Kolegium Dziekanów Korpusu Podoficerów Zawodowych spotkał się dowódca 10BLog pułkownik Szymon Lepiarz, który podziękował starszemu chorążemu sztabowemu Januszowi Nogajowi za pomoc i wsparcie okazywane środowisku podoficerskiemu opolskiej jednostki.

Dzień Podoficera miał również wymiar praktyczny, ponieważ w tym dniu w koszarach 10 Brygady Logistycznej stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Do donacji zachęcali m.in. dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz, szef Sztabu podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz i pomocnik dowódcy ds. Podoficerów starszy chorąży sztabowy Wiktor Jachimek,  którzy dali przykład żołnierzom i honorowo oddali krew. 

Na porannej zbiórce poprzedzającej zajęcia w ramach Dnia Podoficera dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz wręczył pamiątkowe Medale płk. Piotra Wysockiego żołnierzom, którzy z przyczyn służbowych nie mogli uczestniczyć w uroczystościach z okazji Święta Patrona 10BLog. Wręczono również Tytuły honorowe Zasłużony Żołnierz RP z odznaką III klasy, m.in. dla Podoficera Roku 10BLog starszego chorążego sztabowego Grzegorza Kościelskiego oraz Szeregowego Roku 10BLog starszego szeregowego Krzysztofa Kołka. W porannej zbiórce wziął udział również przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej starszy chorąży sztabowy Robert Budnicki, który przeprowadził z kadrą zawodową i pracownikami wojska zajęcia profilaktyczne.


Galeria zdjęć

kpt. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław