STRONA GłóWNA
Nowe dla Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
2017-12-01 14:00:50

01.12.2017. Wrocław. Podczas obchodów Święta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych oddano do użytku budynek dydaktyczny - czołową inwestycję prowadzoną przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu.Generalny remont wraz z termomodernizacją budynku szkoleniowego w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, RZI we Wrocławiu rozpoczął w 2014 r. Sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej blisko 12 000 m2 był zniszczony i nadawał się wówczas do całkowitej modernizacji. Wyremontowano sale wykładowe, pokoje biurowe, a także salę audytoryjną mieszczącą 360 osób,  w której został zamontowany najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny, projekcyjny i oświetleniowy. Cały obiekt był poddany termomodernizacji oraz dostosowany do aktualnych wymogów przepisów przeciw pożarowych. Wymieniono wszystkie instalacje wewnętrzne, wykonano systemy alarmowe oraz przebudowano wentylację. Teren otaczający ten okazały budynek został zrewitalizowany i zagospodarowany. Utworzono nowe miejsca parkingowe.

Efektem złożonych i długotrwałych prac jest generalnie odnowiony blok szkoleniowy, który stał się wizytówką Centrum Szkolenia Wojsk we Wrocławiu. W uroczystości otwarcia wzięli udział: Pani Minister Elżbieta Witek, Inspektor Szkolenia gen. bryg. Andrzej Danielewski, Komendant Centrum płk mgr inż. Kazimierz Łucki oraz płk mgr inż. Robert Wójcik – Szef RZI we Wrocławiu.

Remont bloku dydaktycznego nie jest jedynym zadaniem zrealizowanym dla Centrum Szkolenia przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu. W latach 2014 – 2016 realizowano szereg zadań remontowych obiektów takich jak:
- hala sportowa, która obecnie wyróżnia się bardzo wysokim standardem, znajdują się tam pomieszczenia sali sportowej, siłowni wyposażonej w sprzęt treningowy, sauny, szatnie, pomieszczenia sanitarne oraz biurowe dla kadry;
- boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej z bieżnią;
- budynek warsztatowy obsługi sprzętu poddany przebudowie;
- budynek koszarowy, który poddano przebudowie, wyremontowano pomieszczenia i węzły sanitarne, zamontowano systemy alarmowe i teleinformatyczne.

Wyremontowane obiekty będą służyły żołnierzom do wykonywania ćwiczeń sprawnościowych i wysokościowych.
To nie koniec unowocześniania kompleksów koszarowych użytkowanych przez Centrum Szkolenia. RZI we Wrocławiu planuje w najbliższym roku rozpocząć kolejne zadania: remont dwóch budynków koszarowych oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Przygotowywany jest także remont ogrodzenia. Z większych zadań, które zostaną rozpoczęte w najbliższym czasie będzie przebudowa 200 metrowej strzelnicy typu B do nowego programu strzelań. Przeprowadzenie powyższych zadań znacznie unowocześni i poprawi infrastrukturę szkoleniową Centrum Szkolenia, co z pewnością podniesie standard przeprowadzania zadań dydaktycznych.

Galeria zdjęć

Kamila Musiał - RZI Wrocław


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław