STRONA GłóWNA
Inauguracja II edycji kursu Samoobrony Kobiet
2017-12-04 08:22:09

02.12.2017 r. Opole. W koszarach 10 Brygady Logistycznej odbyły się pierwsze zajęcia II edycji kursu Samoobrona Kobiet.Samoobrona Kobiet to program 10 bezpłatnych, dwugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.
 
Zajęcia zainaugurował szef szkolenia 10 Brygady Logistycznej podpułkownik Maciej Kopeć, który powitał kursantki, omówił przebieg kursu i przedstawił instruktorów. Po oficjalnej części instruktor starszy szeregowy Robert Bober rozpoczął pokazowe zajęcia. Uczestniczki szkolenia zobaczyły jakich technik samoobrony nauczą się podczas zajęć m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Po krótkiej przerwie panie przystąpiły do rozgrzewki, którą poprowadził plutonowy Przemysław Majcher oraz pierwszych ćwiczeń z instruktorami.

***

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Projekt Samoobrona Kobiet powstał z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.  Odbywa się od dziś w 39 miastach w całym kraju  i potrwa do 21 kwietnia 2018 roku. W poprzedniej edycji przeszkolonych zostało 3000 pań, w tym roku szanse na naukę walki wręcz i technik samoobrony mają kolejne kandydatki.


Galeria zdjęć

kpt. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław