STRONA GłóWNA
Pożegnanie żołnierzy rezerwy
2017-12-01 13:29:23

30.11.2017 r. Opole. W 2 batalionie logistycznym 10 Brygady Logistycznej, w ramach krótkotrwałych ćwiczeń, przez trzy tygodnie szkoliło się ponad 90 żołnierzy rezerwy.Powołani rezerwiści cały okres ćwiczeń szkolili się wraz z żołnierzami zawodowymi 2 batalionu logistycznego w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu. W tym czasie uczestniczyli w licznych zajęciach, podczas których doskonalili swoje umiejętności na stanowiskach służbowych. Najważniejszym przedsięwzięciem zrealizowanym w czasie szkolenia był udział w ćwiczeniu z wojskami Borsuk – 17, gdzie żołnierze z 2 batalionu logistycznego praktycznie odtworzyli zdolność bojową batalionu piechoty zmotoryzowanej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Szansą na doskonalenie żołnierskiego rzemiosła były również szkolenia strzeleckie na strzelnicy w Żaganiu, zajęcia z taktyki, obrony przed bronią masowego rażenia i obrony przeciwlotniczej.

Uroczyste zakończenie ćwiczenia żołnierzy rezerwy odbyło się w koszarach 10 Brygady Logistycznej w Opolu z udziałem kierowniczej kadry brygady. Z rezerwistami spotkał się dowódca 10BLog pułkownik Szymon Lepiarz, który podziękował wszystkim ćwiczącym za pełne zaangażowanie, wymierne wsparcie żołnierzy zawodowych podczas szkolenia poligonowego, sumienne wykonywanie powierzonych zadań i wzorową dyscyplinę.

Każdy z żołnierzy rezerwy otrzymał pamiątkowy certyfikat ukończenia szkolenia, wręczono również dyplomy uznania od dowódcy 2 batalionu logistycznego podpułkownika Wiesława Zawiślaka, akty mianowań na wyższe stopnie wojskowe oraz puchary i dyplomy dla trzech najlepszych reprezentacji w zorganizowanych podczas poligonu zwodach użyteczno bojowych.

Galeria zdjęć

kpt. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław