STRONA GłóWNA
Pożegnanie II zmiany NSE PKW ŁOTWA
2017-11-27 11:33:47

27.11.2017. Po kilkumiesięcznym, intensywnym szkoleniu żołnierze 1 BLog wyruszyli na Łotwę, gdzie pełnić będą służbę w ramach II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. W Goleniowie pożegnał ich dowódca brygady - płk Mariusz Skulimowski.– To Wy stanowicie bardzo ważne ogniwo - jakim jest Narodowy Element Wsparcia, od którego zależy realizacja zadań zabezpieczenia logistycznego przez Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie. (...) Liczę na Wasze pełne zaangażowanie, inicjatywę i skuteczność w codziennym działaniu w rejonie prowadzonej misji - powiedział płk Mariusz Skulimowski, żegnając w Glewicach NSE PKW Łotwa.

Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej tworzą trzon NSE Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa, który w rejonie misji zabezpiecza logistycznie polski kontyngent formowany na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. PKW wejdzie w skład Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności (eFP). Grupa będzie liczyć ok. tysiąca żołnierzy i oprócz Kanadyjczyków i Polaków w jej skład delegują swoich przedstawicieli Włochy, Albania, Słowenia i Hiszpania.

Na Łotwę kierowany jest polski pododdział w sile kompani czołgów z 9. Brygady Kawalerii Pancernej z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowić będzie 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia.

Galeria zdjęć

kpt. Natalia Delińska - 1 BLog


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław