STRONA GłóWNA
Święto Służby Uzbrojenia i Elektroniki
2017-11-17 09:43:34

16.11.2017. Bydgoszcz. Od dziewięciu już lat w listopadzie odbywa się szkolenie połączone z uroczystym sympozjum z okazji dorocznego Święta Służby Uzbrojenia i Elektroniki.
Tak jak corocznie również i w roku bieżącym Sympozjum zostało przeprowadzone z okazji ustanowienia przez Ministra Obrony Narodowej Zarządzeniem nr 32/MON z dnia 23 lipca 2009r. (D.U. MON nr 14 z 25 sierpnia 2009r,)  dnia 13 listopada, dorocznym Świętem Służby Uzbrojenia i Elektroniki. Dzień ten został ustanowiony świętem służby uzbrojenia i elektroniki na pamiątkę powołania przez Ministra Spraw Wojskowych w dniu 13 listopada 1918r. Departamentu Techniczno – Artyleryjskiego, pierwszej komórki odrodzonego Wojska Polskiego w ówczesnym ministerstwie realizującej zadania obecnej służby uzbrojenia.
W tym roku szkolenie oraz sympozjum przeprowadzone zostało w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.
Sympozjum przewodniczył szef Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki IWsp SZ płk Janusz Piwko. Uczestnikami sympozjum byli m. in. szef logistyki IWsp SZ płk Dariusz Żuchowski, szef Służb Technicznych IWsp SZ płk Waldemar Masztalerz, przedstawiciele Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki IWsp SZ, przedstawiciele służby uzbrojenia i elektroniki z 1 RBLog Wałcz, 2 RBLog Warszawa, 3 RBLog Kraków, 4 RBLog Wrocław, Przedstawiciele instytucji wojskowych jak Dowództwa Generalnego Rodzaju Sil Zbrojnych, Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych, Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu i wielu innych zaprzyjaźnionych instytucji wojskowych i cywilnych. Ważnymi przedstawicielami na sympozjum okazali się również byli żołnierze służby uzbrojenia i elektroniki z jednostek wojskowych, oraz specjaliści historii wojskowości.
Na szkoleniu i sympozjum przedstawiono wystąpienia dotyczące zadań, roli i tradycji szefostw Służby Uzbrojenia i Elektroniki, zadania realizowane przez Zarząd Wojsk Rakietowych i Artylerii, Wojskową Akademię Techniczną, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia oraz Inspektorat Implementacji, Innowacyjnych Technologii Obronnych. Referaty zostały wygłoszone przez: płk Janusz Piwko „Rola i zadania Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki IWspSZ; płk Andrzej Gibasiewicz „Rozwój, sprzęt oraz zadania Służby Uzbrojenia w zabezpieczeniu wojsk w latach 1944-1968”; płk Waldemar Janiak „Modernizacja Wojsk rakietowych i Artylerii”; płk Ryszard Woźniak, prof. WAT „Działalność statutowa i rozwój instytutu Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii technicznej”; ppłk Jarosław Misiura „Innowacyjne Technologie dla służby uzbrojenia i elektroniki; płk Maciej Mikielski „Analiza potrzeb kadrowych w procesie eksploatacji sprzętu wojskowego, którego centralnym organem logistycznym jest SSUiE IWsp SZ; przedstawiciel WITU „Rola Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w zabezpieczeniu eksploatacji sprzętu uzbrojenia i środków bojowych w Siłach Zbrojnych RP”. Referaty zostały zamieszczone w Materiałach Konferencyjnych IX Sympozjum SUiE.
Kolejnym elementem Sympozjum było zwiedzanie Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz uroczyste spotkanie pokoleń.

Galeria zdjęć

mjr Jacek Michnicki


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław