STRONA GłóWNA
Narodowe Święto Niepodległości w IWsp SZ
2017-11-10 13:34:34

10.11.2016. Bydgoszcz. Uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników resortu ON z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.Rozpoczęła się złożeniem meldunku przez Szefa Sztabu płk Zbigniewa Powęskę Szefowi IWsp SZ gen. bryg. Dariuszowi Łukowskiemu. Szef IWsp SZ w swoim okolicznościowym przemówieniu przypomniał rys historyczny drogi Polaków do niepodległości.

„Wolność i niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze. Droga do niej była długa, trudna, okupiona wieloma ofiarami. O jej utrzymanie przyszło walczyć nie tylko na salonach dyplomatycznych, ale również toczyć krwawe boje. Przypieczętowaniem dzieła odrodzenia państwa była Bitwa Warszawska, w której polski żołnierz obronił odzyskaną niepodległość”.

Generał Łukowski w wystąpieniu zwrócił również uwagę, że życie w wolnym i demokratycznym kraju zawdzięczamy naszym rodakom i winni jesteśmy oddać należny im hołd. Ponadto stwierdził, że – „Dziś naszym zadaniem jest rzetelna, ofiarna służba i praca, ukierunkowana na ciągłe umacnianie potencjału obronnego, siły i pomyślności Rzeczpospolitej”.

Podczas apelu wyróżnionym żołnierzom i pracownikom resortu ON wręczono medale i odznaki honorowe.

Spotkanie było także okazją do podziękowań za codzienną służbę i pracę. Szef IWsp SZ szczególne podziękowania skierował do odznaczonych i wyróżnionych. Osobom tym gratulował osiągnięć za dotychczasową służbę i pracę i dziękował za zaangażowanie w codziennej służbie i pracy na rzecz Inspektoratu.

Uroczystą oprawą był koncert orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy z solistką Julią Iwaszkiewicz, skrzypaczką Pauliną Burczyńską oraz chórem kameralnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.


 Galeria zdjęć

Martyna Wróblewska - WDK IWsp SZ


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław