STRONA GłóWNA
Żołnierska pamięć w Garnizonie Opole
2017-11-02 10:42:47

31.11.2017 r. Żołnierze 10 Brygady Logistycznej oddali cześć swoim kolegom, kombatantom, weteranom, a także znanym i nieznanym towarzyszom broni, którzy odeszli na wieczną wartę.Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy nad tajemnicą życia i śmierci, kiedy to odwiedzamy cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami, zapalić znicze i wspominać tych, których nie ma już wśród nas.

Aby godnie uczcić pamięć poległych i zmarłych żołnierzy, logistycy z batalionów strukturalnych 10 Brygady Logistycznej z Opola oraz z 91 Batalionu Logistycznego z Komprachcic, uporządkowali na garnizonowych nekropoliach pomniki, nagrobki i kwatery. Żołnierze posprzątali grób generała Jana Lachowicza – byłego Ministra Obrony Narodowej w Rządzie na Uchodźstwie, grób pułkownika Stanisława Glińskiego – pierwszego dowódcy brygady pancernej „Scorpion”, groby 13 niezidentyfikowanych polskich żołnierzy z II wojny światowej, pomnik Golgota Wschodu i Kwaterę Opolskich Kombatantów. Na tzw. „Starym Cmentarzu” w Opolu żołnierze posprzątali teren wokół pomnika Polskich Żołnierzy z II wojny światowej i z okresu powojennego. Wyznaczona grupa żołnierzy z Komprachcic uporządkowała otoczenie oraz pomnik patrona 91 Batalionu Logistycznego podpułkownika Antoniego Gali, chorążego Kazimierza Czekajło oraz chorążego Marka Kosydara. Delegacje żołnierzy zapaliły również na nagrobkach symboliczne znicze.

W tradycji wojskowej, w dniu 1 listopada żołnierze pełnią warty honorowe na nekropoliach w całym kraju przy wojskowych kwaterach i pomnikach. W Opolu żołnierze z 10 Brygady Logistycznej wystawią Posterunki Honorowe przy pomniku Golgota Wschodu oraz przy Kwaterze Kombatantów II wojny światowej.

Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław