STRONA GłóWNA
Dumny Weteran wręczony po raz piąty
2017-09-07 08:51:46

Podczas XXV MSPO statuetkę Dumnego Weterana przyznano firmie MEGMAR Logistics &Consulting z Kutna. W imieniu weteranów statuetkę wręczył prezesowi Mariuszowi Maślarzowi Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław Mika.


Statuetka Dumny Weteran jest przyznawana instytucjom wspierającym weteranów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, organizacji utworzonej przez uczestników wojskowych misji zagranicznych. O tym, która firma otrzyma nagrodę, decyduje kapituła złożona z członków stowarzyszenia. Każdy, kto w niej zasiada, zgłasza kandydatów i z nich w trakcie głosowania wybierany
jest zwycięzca.

– Jako Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych i będąc tutaj dzisiaj reprezentantem Pana Ministra Obrony Narodowej, chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy nie szczędzą swoich sił i pomagają weteranom poszkodowanym. Nie ma weterana smutnego jest weteran dumny z siebie i z tego, że nosi mundur – powiedział generał Mika podczas uroczystości wręczenia statuetki Dumny Weteran. 

– …z przyjemnością przyjmuję tę statuetkę i dziękuję bardzo za wyróżnienie w imieniu swoim i zespołu firmy MEGMAR. Uważam, że przemysł zbrojeniowy, który czerpie korzyści ze współpracy z siłami zbrojnymi ma też swoje obowiązki. Jednym z nich jest pomoc tym, dla których szczęście żołnierskie było mniej łaskawe. – powiedział prezes Maślarz, odbierając statuetkę z rąk Dowódcy Generalnego podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Na koniec uroczystości Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, podziękował za wsparcie firmie MEGMAR oraz Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas uroczystości prezes stowarzyszenia wręczył także pamiątkowe medale. Otrzymały je osoby, które również wspierają naszych weteranów: Elżbieta Maślarz z firmy MEGMAR oraz kpt. Marcel Podhorodecki z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W tym roku statuetka została wręczona po raz piąty. Wcześniej wyróżnienia otrzymały Wojskowe Zakłady Mechaniczne, Polski Holding Obronny,Targi Kielce SA ora Loockhead Martin.

Galeria zdjęć

Zespół Prasowy Wystawy Sił Zbrojnych


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław