STRONA GłóWNA
Koncert z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej
2017-09-04 14:04:07

Z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia SZ odbył się spektakl słowno-muzyczny.Gospodarzem uroczystości był Zastępca Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – Szef Logistyki płk Dariusz Żuchowski, który w swoim przemówieniu przybliżył zgromadzonym tragiczny początek września 1939 roku.
-Wierzę, że tragiczne rozdziały naszych dziejów ojczystych zostały na zawsze zamknięte, że już nigdy polski żołnierz nie będzie musiał walczyć w osamotnieniu z przeważającymi siłami wroga - mówił. Dziś Polska ma trwałe miejsce w wielkiej rodzinie państw zjedoczonej Europy, mamy zagwarantowane międzynarodowe bezpieczeństwo dzięki uczestnictwu w Sojuszu Północno-Atlantyckim. Pułkownik Żuchowski zwrócił szczególną uwagę, by pamięć o wojennych bohaterach nigdy nie zaginęła.

Pierwsze dni wojny ukazano na podstawie oryginalnych fragmentów listów żołnierza z grodu nad Brdą. Dopełnieniem widowiska były wojenne piosenki, które zaprezentowano w ciekawej, batalistycznej scenografii. Wystąpili aktorzy w towarzystwie zespołu Błękitne Berety i wokalisty Tadeusza Seiberta.
Przedstawienie okazało się niezwykle przejmującą lekcją historii, w której uczestniczyli weterani wojenni,uczniowie klas mundurowych oraz zaproszeni goście. Gościem honorowym był Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.


Galeria zdjęć

Klub IWsp SZ redakcja WDK IWsp SZ


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław