STRONA GłóWNA
1 BLog na Wystawie Sił Zbrojnych MSPO 2017
2017-09-05 14:04:32

05.09.2017. Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej po raz kolejny przygotowali stoisko promocyjne w ramach Wystawy Sił Zbrojnych.INNOWACYJNOŚĆ, TECHNIKA, SKUTECZNOŚĆ to hasło tegorocznego, jubileuszowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który skupi 600 wystawców branży obronnej z 27 krajów świata. 9 i 10 września po raz pierwszy w historii MSPO odbędą się Dni Otwarte dla zwiedzających. W dwóch halach wojsko pokaże to co ma najlepsze - najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, uzbrojenie oraz wyposażenie indywidualne.

Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej przygotowali stanowisko promocyjne oparte na scenariuszu funkcjonowania brygady w rejonie odtwarzania zdolności bojowej. Zwiedzający wystawę zapoznają się z istotą funkcjonowania  pododdziałów logistycznych w warunkach bojowych.

1 BLog prezentuje wybrane urządzenia logistyczne świadczące specjalistyczne usługi na rzecz walczących wojsk, poniższe podpunkty, w pomniejszonej skali odwzorowują te rozwijane w rejonie odtwarzania zdolności bojowej:

* punkt dystrybucji wody i żywności,  który obrazuje polowy ciąg wydawczy;
* polowy punkt tankowania, oparty na PPT-10, który dzięki dużej wydajności pozwala szybko i sprawnie zatankować jednocześnie 10 pojazdów gąsienicowych lub 20 kołowych;
* punkt medyczny, na którym żołnierze prezentują m.in. aparat do sztucznego oddechu, inhalator tlenowy, szkoleniowy defibrylator oraz wyposażone plecaki ratownika i kierowcy-sanitariusza;
* pododdziałowy punkt likwidacji skażeń do częściowych zabiegów likwidacji skażeń powierzchownych na szczeblu batalionu, tu można zobaczyć m.in. motopompę pływającą MEWA o wydajności 500 dm3/min.;
* stanowisko naprawy sprzętu, remontowcy prezentują m.in. urządzenie do czyszczenia układów paliwowych;
* na stanowisku naprawy uzbrojenia można zobaczyć armatę automatyczną 30mm MK-44, która jest głównym uzbrojeniem KTO Rosomak.

Atrakcją stoiska promocyjnego 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej jest ustawiona w centralnym punkcie makieta rejonu odtwarzania zdolności bojowej. Jej walory estetyczne i odwzorowanie szczegółów robi duże wrażenie na zwiedzających. Warto dodać, że stoisko Brygady wyróżnia się na tle pozostałych, gdyż aby wzmocnić efekt wrażenia przebywania w warunkach bojowych, stoisko poddano maskowaniu, a przy wejściu do niego ustawiono uzbrojonych żołnierzy.

Galeria zdjęć

Zespół Prasowy Sił Zbrojnych


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław