STRONA GłóWNA
Zapraszamy na stoisko 10 Brygady Logistycznej
2017-09-04 07:46:44

04.09.2017. "Innowacyjność - Doświadczenie - Profesjonalizm" to tegoroczne hasło stoiska promocyjnego 10 Brygady Logistycznej, które będzie można odwiedzić na Wystawie Sił Zbrojnych w Kielcach.Na stoisku promocyjnym 10 Brygady Logistycznej wystawiono najnowsze urządzenia do remontu sprzętu wojskowego i uzbrojenia, innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności oraz projekty racjonalizatorskie. Oprócz wyposażenia 55 Batalionu Remontowego i 11 Batalionu Remontowego prezentowane będą również pamiątki z misji poza granicami kraju oraz sprzęt historyczny. 

Wśród prezentowanego sprzętu wojskowego uwagę zwracają, jedyny w Siłach Zbrojnych, kontenerowy warsztat sprzętu optycznego oraz zmodernizowany ruchomy warsztat elektromechaniczny RWEM. Poza tym goście stoiska zobaczą m.in. polowy warsztat uzbrojenia, nowoczesne stanowisko diagnostyki pojazdów kołowych, urządzenie do prób ciśnieniowych butli, przyrządy do sprawdzania szczelności masek czy inspekcji lufy broni strzeleckiej.

Osoby zainteresowane funkcjonowaniem Polskich Kontyngentów Wojskowych również znajdą coś dla siebie. W gablotach i witrynach umieszczono przedmioty codziennego użytku oraz elementy charakterystyczne dla kultury Bliskiego Wschodu. Po raz kolejny na stoisku opolskiej brygady prezentowany jest wojskowy sprzęt z okresu II Rzeczypospolitej, udostępniony przez Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza. Przedstawiciele stowarzyszenia w historycznych mundurach prezentują uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, a w tym odrestaurowane biedki telefoniczne czy też zabytkowe aparaty i łącznice.

Każda obecność 10 Brygady Logistycznej na kieleckich targach jest okazją do zaprezentowania zwiedzającym z całego świata walorów Opolszczyzny. Na stoisku przygotowano plansze z mapą województwa opolskiego oraz zdjęcia ciekawszych turystycznie miejsc. W promocję Opolszczyzny włączyły się Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Opola zaopatrując stoisko w materiały informacyjne.

Nad bezpieczeństwem wystawców i zwiedzających czuwa personel medyczny z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Brygady Logistycznej.

Galeria zdjęć

Zespół Prasowy Sił Zbrojnych


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław