STRONA GłóWNA
Kolarski mistrz z 10 Brygady Logistycznej
2017-09-01 07:54:04

27.08.2017 r. Sosnówka. Żołnierz 10 Brygady Logistycznej, starszy szeregowy Marcin Szenderski zdobył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kat. wojska podczas "Górskich Szosowych Mistrzostw Polski Amatorów".

Wyścigi zorganizowało Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze i Urząd Gminy Podgórzyn. Do pokonania były znane z Górskich Mistrzostw Polski zawodowców rundy z podjazdem pod Sosnówkę i zjazdami w kierunku Podgórzyna. Każda z nich ma długość 14,5 km, a dojazd ze startu do początku okrążenia to 4,2km. Dla kategorii Służby Mundurowe długość trasy wynosiła 62.2, km (4rundy po 14,5 km każda + dojazd 4,2 km). Wśród startujących 43 reprezentantów służb mundurowych najlepszy okazał się st. szer. Marcin Szenderski, który trasę wyścigu pokonał z czasem 2 godz. 18min i 11s.

- Jest to moja pierwsza koszulka indywidualnego Górskiego Mistrza Polski Sił Zbrojnych w kolarstwie, więc na pewno jest to dla mnie coś wielkiego. Kolarstwo  trenowałem już w wcześniejszych latach i miałem już styczność z zawodowymi zawodnikami, teraz traktuję to amatorsko w formie zabawy – w ten sposób ładuję swoje „akumulatory”. W ostatnim czasie czułem, że forma jest, tylko brakowało szczęścia. Dziś to szczęście mi sprzyjało. Wyścigi w górach zawsze mają różny przebieg i trzeba być bardzo czujnym, a dziś byłem zawsze tam gdzie miałem być. Moim najbliższym celem jest zdobyć kolejny tytuł Mistrza Służb mundurowych w Żyrardowie już w przyszły weekend, tj. 2-3 września. Będzie to tym razem wyścig na płaskim terenie, więc pewnie będzie szybko i mocno – opowiadał starszy szeregowy Marcin Szenderski.


Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław