STRONA GłóWNA
Przekazanie dowodzenia
2017-06-30 07:23:12

30.06.2017. Bydgoszcz. Na placu apelowym kompleksu koszarowego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Dowódcy batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.Przekazujący obowiązki dowódca ppłk Grzegorz Patyra powitał przybyłych na uroczystość gości a następnie podziękował żołnierzom oraz pracownikom Resortu Obrony Narodowej batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych za siedmioletni okres wspólnej wytężonej pracy.

- Rozpoczynając dowodzenie batalionem związałem się na dobre i złe z Wami, moimi podwładnymi. Razem tworzyliśmy ten batalion, nadawaliśmy mu określony kształt, dbaliśmy aby był jednostką w pełni sprawną, wykonującą zadania na jak najwyższym poziomie i w mojej ocenia to nam się udało. Z tego miejsca, za ten wspólnie spędzony okres wytężonej pracy, po prostu „bardzo mocno Wam dziękuję”.

Zastępujący Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Szef Sztabu płk Zbigniew Powęska podziękował dowódcy przekazującemu obowiązki -(…)przez te wszystkie lata pan ppłk Patyra dowodził z wielką determinacją wykonując zadania dedykowane dla batalionu (…) Bardzo dziękuję w imieniu swoim i Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych”  oraz pogratulował mjr. Witoldow Kaweckiemu objęcia obowiązków Dowódcy batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych: - Życzę Panu Majorowi, aby dowodzenie przyniosło mu wiele przyjemności.

Obejmujący obowiązki mjr. Witold Kawecki wyraził w swoim wystąpieniu nadzieję, iż – w obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się dzisiejsza służba wojskowa, w dobie nadchodzących kolejnych zmian i reform batalion dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, a w rzeczywistości jego żołnierze i pracownicy RON, potwierdza iż dotychczasowy i przyszły wysiłek oraz serce jakie wkładamy w realizację każdego kolejnego zadania nie pójdą na marne.

Główne uroczystości zakończyła defilada pododdziałów i Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. Po zbiórce Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz dowódca przekazujący i obejmujący obowiązki udali się do Sali Tradycji, gdzie odbyło się podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego.

W uroczystości udział wzięli: Dziekan Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, przedstawiciele Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, dowódcy jednostek wojskowych, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szefowie instytucji wojskowych, służb mundurowych, przedstawiciele organów przedstawicielskich, organów samorządowych i zaprzyjaźnionych szkół.


Galeria zdjęć
    

ppor. Marika Masłowska


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław