STRONA GłóWNA
Pół wieku 55 Batalionu Remontowego
2017-06-23 15:01:38

23.06.2017. Opole. Żołnierze i pracownicy wojska 55 Batalionu Remontowego oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji 50. rocznicy utworzenia batalionu.
Zgromadzonych na uroczystej zbiórce gości, wśród których był dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz oraz przedstawiciele Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, lokalnych władz rządowych i samorządowych, delegacje z instytucji i jednostek wojskowych, służb mundurowych, byłych żołnierzy i pracowników wojska, a także organizacji pozarządowych powitał dowódca 55 Batalionu Remontowego podpułkownik Andrzej Rakowski.

W swoim przemówieniu przypomniał historię i tradycje jednostki oraz momenty przełomowe, które wpłynęły na obecny kształt batalionu. Podpułkownik Rakowski wyliczył również najważniejsze zadania zrealizowane przez batalion oraz podsumował – „Dzisiaj z dumą i satysfakcją mogę powiedzieć, że 55 Batalion Remontowy sprostał tej próbie czasu i z powodzeniem, odnosząc sukcesy, rozwija się razem ze zmieniającymi się Siłami Zbrojnymi”. Za dotychczasową służbę i pracę podpułkownik Rakowski podziękował żołnierzom i pracownikom wojska batalionu – „Z tej okazji chciałem serdecznie podziękować tym, którzy włożyli swój wkład w rozwój 55 Batalionu Remontowego, tym którzy przyczynili się do każdego z sukcesów, w których batalion miał swój udział”.
 
Podczas uroczystości wręczono decyzje o mianowaniu na wyższy stopień wojskowy, a wyróżniający się żołnierze i pracownicy wojska otrzymali z rąk dowódcy 55 Batalionu Remontowego podpułkownika Andrzeja Rakowskiego odznaki pamiątkowe, listy gratulacyjne i dyplomy za długoletnią pracę zawodową.

Obecny na uroczystościach dowódca 10 Brygady Logistycznej podziękował podpułkownikowi Andrzejowi Rakowskiemu za dotychczasowe osiągnięcia słowami - „Dziękuję za konsekwencję i skuteczność w wykonywaniu zadań, za właściwe zgranie i ukierunkowanie działalności sztabu i podległych pododdziałów. Życzę dalszych osiągnięć w wypełnianiu powierzonych obowiązków, satysfakcji z realizacji zadań, niezmiennie życzę wytrwałości i dobrego zdrowia”. Pułkownik Szymon Lepiarz wyraził również uznanie dla żołnierzy i pracowników wojska 55 Batalionu Remontowego – „Serdeczne pozdrowienia kieruję do żołnierzy i pracowników wojska batalionu. Dziękuję za trudną, a czasem i niebezpieczną służbę i pracę, profesjonalizm oraz oddanie sprawie obronności. Życzę kolejnych sukcesów i tego, by nigdy nie zabrakło Państwu inspiracji i motywacji do dalszej służby i pracy”.

Przed apelem z okazji święta jednostki, personel 55 batalionu remontowego wziął udział w mszy świętej w intencji żołnierzy i pracowników wojska oraz ich rodzin, która odprawiona została przez kapelana wojskowego księdza majora Sławomira Gadowskiego w Kaplicy Garnizonowej 10 Brygady Logistycznej.

Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennik - 10 BLog


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław