STRONA GłóWNA
Szkolenie elektromechaników
2017-05-18 14:30:16

18.05.2017. Grupa. 13 kwietnia do 07 czerwca w Centrum Szkolenia Logistyki realizowany jest kurs elektromechaników pojazdów mechanicznych.
Szkolenie elektromechaników w Centrum realizowane jest dwustopniowo. W pierwszym 6 tygodniowym etapie żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, zapoznawani są z podstawami elektromechaniki, elektrotechniki i elektroniki pojazdów samochodowych. Następnie po rocznej praktyce w jednostce macierzystej na stanowisku elektromechanika realizują drugi etap, szkolenie doskonalące z budowy oraz zasad działania instalacji elektrycznej, diagnostyki konkretnego typu pojazdu m.in. STARA, IVECO, HMMWV.

Aktualnie w Centrum na kursie elektromechanika szkoli się 13 żołnierzy. Wśród nich jest szer. Piotr Gajek z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie – „Cieszę się dużą ilością zajęć praktycznych szczególnie tych obejmujących diagnostykę pojazdów. Pozyskaną wiedzę oraz umiejętności będę mógł wykorzystać na zajmowanym stanowisku, jak i cywilu”.

W trakcie zajęć wykładowcy Centrum korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które nie tylko wpływają na wyobraźnię słuchaczy, ale również uczą praktyki. Do dyspozycji elektromechaników są m.in.: zautomatyzowane przekroje pojazdów, tablice diagnostyczne symulujące usterki, czy też przyrządy do testowania podzespołów elektrycznych np.: alternatorów.

Jak mówi starszy instruktor z Cyklu Budowy i Eksploatacji p. Karol Szelczyński – „Głównym celem edukacji słuchaczy w trakcie pierwszego etapu jest zapoznanie  podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi elektrotechniki, budową oraz zasadą działania urządzeń i obwodów elektrycznych. Przyszły elektromechanik uczy się algorytmów diagnozowania obwodów elektrycznych z wykorzystaniem narzędzi i przyrządów pomiarowych”.

Szkolenie elektromechaników zakończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, po zaliczeniu którego słuchacze otrzymają świadectwa ukończenia kursu.

Galeria zdjęć

kpt. Daniel Chądzyński - CSLog


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław