STRONA GłóWNA
Wizyta wiceministra w Garnizonie Opole
2017-05-16 07:58:30

16.05.2017. Podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski wizytował opolski garnizon, gdzie wziął udział w uroczystym przekazaniu nieruchomości dla Sądu Rejonowego w Opolu oraz spotkał się z żołnierzami w koszarach 10 Brygady Logistycznej.
Wiceminister Bartłomiej Grabski przybył do Opola w towarzystwie szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generała brygady Dariusza Łukowskiego oraz dyrektora Departamentu Infrastruktury MON pułkownika Dariusza Ryczkowskiego. Gościom towarzyszył dowódca Garnizonu Opole i 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz.

Pierwsza część wizyty związana była z przekazaniem byłego budynku Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu Ministerstwu Sprawiedliwości, które reprezentował wiceminister Patryk Jaki. Jak powiedział podczas spotkania podsekretarz stanu Bartłomiej Grabski mimo tego, że siły zbrojne zwiększają swoją liczebność i również potrzebują odpowiedniej infrastruktury, to resort obrony narodowej widząc potrzeby lokalowe Ministerstwa Sprawiedliwości pozytywnie zaopiniował wniosek dotyczący przekazania budynków wojskowych. - Pragnę podkreślić bardzo dobrą współpracę Ministerstwa Sprawiedliwości  i Ministerstwa Obrony Narodowej. W obecnych czasach, kiedy siły zbrojne ulegają zwiększeniu, kiedy tych nieruchomości zbędnych jest coraz mniej, a wręcz zaczynamy odzyskiwać te nieruchomości, które wcześniej zostały uznane za zbędne, wiedząc o potrzebach lokalowych Ministerstwa Sprawiedliwości  i sądów jak najbardziej przychyliliśmy się do prośby - mówił podczas spotkania wiceminister Bartłomiej Grabski.

Z terenu sądu wiceminister Bartłomiej Grabski oraz towarzyszący oficerowie udali się na spotkanie z żołnierzami 10 Brygady Logistycznej. Po przedstawieniu kierowniczej kadry dowódczej brygady, uczestnicy spotkali się w sali odpraw, gdzie pułkownik Lepiarz przybliżył zebranym charakterystykę Garnizonu Opole oraz 10 Brygady Logistycznej. Dowódca Brygady omówił również plany i aktualne wyzwania, które stoją przed żołnierzami z Opola.

Po spotkaniu, odwiedzając Salę Tradycji goście poznali sylwetkę Patrona Brygady pułkownika Piotra Wysockiego oraz historię i dorobek jednostki. Tam wiceminister Bartłomiej Grabski wpisał się do księgi pamiątkowej. Następnie dowódca zaprosił do zwiedzania kompleksu koszarowego.

Dla gości żołnierze z Mobilnego Modułu Przeładunkowego zaprezentowali, podczas pokazu dynamicznego, możliwości posiadanego sprzętu oraz proces przygotowania ładunku do transportu w rejon misji poza granicami kraju.
Wizytując plac treningów ogniowych goście obejrzeli urządzenia, instalacje oraz autorskie rozwiązania organizacyjne wykorzystywane do szkolenia ogniowego. Tam również krótki trening w strzelnicy kontenerowej odbył wiceminister Bartłomiej Grabski pod okiem instruktorów z Pionu Szkolenia. Przebywając w koszarach 10 Brygady Logistycznej goście obejrzeli także wybrane inwestycje budowlane, w tym stację paliw oraz będący na ukończeniu, jedyny w Siłach Zbrojnych, budowany od podstaw warsztat remontu kontenerów.

Wizytę w garnizonie wiceminister Bartłomiej Grabski zakończył odwiedzając Wojskową Komendę Uzupełnień w Opolu, która znajduje się w gruntownie wyremontowanym budynku koszarowym przy ulicy Niemodlińskiej.

Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennik - 10 BLog


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław