STRONA GłóWNA
Warsztaty Wojskowej Służby Zdrowia
2017-05-13 15:19:41

11-12.05.2017. Wejherowo. W 18 Wojskowym Oddziale Gospodarczym odbyły się Warsztaty Wojskowej Służby Zdrowia z rejonu odpowiedzialności 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.Warsztaty otworzył Komendant 1 RBLog płk Paweł Mela. Ponadto płk Mela zapoznał się z infrastrukturą 18 WOG. Przeprowadzono spotkanie z kadrą kierowniczą jednostki, gdzie omówiono najważniejsze zagadnienia z zakresu zabezpieczenia jednostek i instytucji wojskowych.

Motywem przewodnim warsztatów była problematyka udzielania pomocy na polu walki według procedur Tactical Combat Casualty Care- TCCC (Taktyczna Opieka nad Poszkodowanym w Warunkach Bojowych). Prezentowana wiedza podparta została przez fachową literaturę medyczną i wojskową, doświadczenia zdobyte na ćwiczeniach oraz szkoleniach poligonowych, jak również podczas licznych kursów medycznych. Ponad 50 ratowników medycznych i pielęgniarek z JW z RO 1 RBLog uczestniczyło w dwóch panelach:

-11.05.2017 r. w panelu teoretycznym zrealizowanym w 18 WOG w m. Wejherowo, przedstawiono 5 wykładów informacyjnych i problemowych, podpartych prezentacjami multimedialnymi oraz przeprowadzono pokazy działania, ćwiczenia sensoryczne i motoryczne, które miały na celu ułatwienie wykonania zadań w dniu następnym.

- 12.05.2017 r. panel praktyczny zrealizowano w Miejscu Udzielania Świadczeń w m. Siemirowice we współpracy z 44 Bazą Lotnictwa Morskiego.  Podczas części praktycznej 10 szkolących się zespołów do wykonania miało 5 zadań w improwizowanych sytuacjach: udzielenie pomocy medycznej postrzelonym uczestnikom szkolenia strzeleckiego, ewakuacja rannych zakładników z zamkniętych pomieszczeń, pomoc ofiarom skażenia chemicznego, zaopatrzenie ran i uszkodzeń ciała w wyniku niekontrolowanego wystrzału armaty oraz zabezpieczenie medyczne konwoju.

44 Baza Lotnictwa Morskiego przygotowała dla uczestników i instruktorów widowiskowy pokaz ratownictwa lotniskowego-ewakuacji rannych ze statku powietrznego. Warsztaty Wojskowej Służby Zdrowia z RO 1 Regionalnej Bazy Logistycznej pod względem merytorycznym zostały zatwierdzone przez Koordynatora Ratownictwa Medycznego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Każdy z ratowników medycznych uczestniczący w szkoleniu otrzymał 16 punktów edukacyjnych.

Galeria zdjęć

por. Zuzanna Nietupska - 18 WOG


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław