STRONA GłóWNA
Żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych zdają egzaminy sprawności fizycznej
2017-05-12 13:17:22

12.05.2017r. Bydgoszcz. Maj i czerwiec to czas, w którym żołnierze Wojska Polskiego zdają egzaminy sprawności fizycznej.

 

Przewodniczący komisji egzaminacyjnej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk Marek Oleszczuk otworzył dwudniową sesję egzaminacyjną sprawności fizycznej dla żołnierzy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i jednostek bydgoskiego garnizonu. „Członkowie komisji będą zwracali uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń, szczególnie podczas uginania ramion w podporze przodem i skłonów tułowia w przód przy drabinkach leżąc tyłem. Przypominam też o właściwej rozgrzewce. Dobrze przeprowadzona pozwoli na uzyskanie lepszych wyników i uniknięcie ewentualnej kontuzji.”– powiedział płk Oleszczuk podczas zbiórki. 

Przystępując do egzaminu żołnierz otrzymuje kartę egzaminacyjną, na której zawarte są ćwiczenia zadeklarowane przez niego do wykonania. W skład zestawu wchodzą cztery konkurencje: uginanie ramion lub podciąganie się na drążku, skłony w przód przez dwie minuty, bieg wahadłowy 10x10 metrów lub bieg zygzakiem „koperta”, marszobieg na 3000 metrów lub pływanie przez 12 minut. 

Po obowiązkowym badaniu lekarz decyduje o dopuszczeniu zdającego do egzaminu. „Świadomość zdrowotna wśród żołnierzy z roku na rok rośnie. Coraz więcej z nich czas pozasłużbowy spędza aktywnie biegając, pływając czy jeżdżąc na rowerze.” – posumował lekarz przeprowadzający badania Marek Sterna. 

Następnie żołnierz przystępuje do egzaminu. Obowiązuje podział na grupy wiekowe i płeć. Zdanie egzaminu na ocenę pozytywną warunkowane jest oceną dostateczną z przynajmniej trzech konkurencji. Większość żołnierzy Inspektoratu uzyskała oceny dobre i bardzo dobre. Najlepsi wypełnili normę do otrzymania Wojskowej Odznaki Sprawności Fizycznej.

Galeria zdjęć

st.chor. Sławomir Mrowiński WDK


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław