STRONA GłóWNA
Ćwiczenie poligonowe 1 batalionu logistycznego
2017-05-08 09:03:07

08.05.2017. Żagań. Pododdziały 1 batalionu logistycznego 10 Brygady Logistycznej szkolą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.
Ćwiczenie 1 batalionu logistycznego rozpoczęło się w godzinach porannych 8 maja od marszu kolumn transportowych z Opola do Żagania. Kolejnego dnia żołnierze batalionu, po zakwaterowaniu się na OSPWL Żagań „Karliki”, przystąpili do rozwijania pododdziałów, batalionowego punktu żywnościowego, stanowiska dowodzenia oraz wzięli udział w obowiązkowym instruktarzu przeprowadzonym przez osoby funkcyjne Komendy Poligonu.

Na terenie poligonu realizowane będą ćwiczenia sprawdzające stopień wyszkolenia pododdziałów 1 batalionu logistycznego pod kryptonimem Rubin – 17.  W tym czasie przeprowadzone będą ćwiczenia taktyczno – specjalne oraz zadania transportowe połączone z zajęciami z zakresu Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia m.in. przejazd pojazdami specjalnymi przez teren skażony.

W następnych dniach ćwiczenia poligonowego przystąpią do realizacji zadań kompanie celowe: Kolejowa Jednostka Przeładunkowa oraz Kompania Transportu Wody, wydzielone ze składu żołnierzy batalionu.

Galeria zdjeć

st. chor. szt. Cezary Popko


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław