STRONA GłóWNA
Narodowy Dzień Zwycięstwa w Opolu
2017-05-08 07:51:45

08.05.2017. W Opolu, pod Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, odbyły się uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.
Podczas obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa, władze miasta i regionu, przedstawiciele służb mundurowych, w tym dowódca 10 Brygady Logistycznej i Garnizonu Opole pułkownik Szymon Lepiarz, delegacje ze szkół oraz mieszkańcy miasta oddali hołd bohaterom II wojny światowej oraz złożyli podziękowania weteranom i kombatantom - uczestnikom walk o wolność Ojczyzny.

Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla osób szczególnie zasłużonych w kultywowaniu tradycji walk o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród wyróżnionych byli również żołnierze 10 Brygady Logistycznej, którzy na co dzień wspierają opolskie organizacje kombatanckie. 

W imieniu zgromadzonych uczestników II wojny światowej przemawiał prezes Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych pułkownik w stanie spoczynku Stefan Szelka. Przypomniał zebranym bohaterstwo i poświęcenie Żołnierza Polskiego, który w czasie II wojny światowej walczył na wszystkich frontach „Za wolność naszą i waszą”. 

Obchodom towarzyszyła wojskowa asysta honorowa z 10 Brygady Logistycznej. Dowódcą uroczystości był major Piotr Kostrzewski, a Apel Pamięci odczytał major Dariusz Chądziński. Obchody zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem „Bohaterom o Polskość Śląska Opolskiego”.

Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennik - 10 BLog


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław