STRONA GłóWNA
Zostać żołnierzem - służyć Ojczyźnie
2017-05-05 14:44:48

04-05.05.2017. Grupa. W Centrum Szkolenia Logistyki odbyło się przyjęcie II turnusu żołnierzy służby przygotowawczej.
Mimo deszczowej majowej pogody frekwencja dopisała 242 ochotników (w tym 12 kobiet), przekroczyło bramę Centrum stając się tym samym żołnierzami służby przygotowawczej.

„Służba Ojczyźnie, spełnienie marzeń oraz zdobycie nowych doświadczeń to główne powody, dla których chciałam zostać żołnierzem” – powiedziała p. Aneta Janaś,WKU Kłodzko z wykształcenia mgr socjologii.

O służbie w wojsku myślał również Piotr Ozimina, WKU Bielsko-Biała z wykształcenia górnik – „Czuję, że jest to moje powołanie. Zawsze chciałem nosić mundur, nauczyć się strzelać. Mam nadzieję, że po zakończeniu służby przygotowawczej uda mi się zostać żołnierzem zawodowym”.

Przygoda elewów z Centrum rozpoczęła się w stołówce żołnierskiej, to pierwsze miejsce, które każdy z nich odwiedził. Gorący wojskowy posiłek pozwolił zregenerować siły po podróży. Zbiórka, wizyta u fryzjera, przymiarka munduru, nauka słania łóżka to dopiero przedsmak żołnierskiego rzemiosła. Przed elewami czteromiesięczny wytężony okres szkolenia podstawowego i specjalistycznego, w którym zdobędą niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Ważnym wydarzeniem w życiu żołnierzy służby przygotowawczej podczas pierwszych dni w wojsku stała się uroczystość z okazji wręczenia broni. Na placu apelowym w Grupie 8 maja komendant Centrum płk Krzysztof Tokarczyk przywitał elewów, przedstawił kadrę kierowniczą i dowódczą oraz zapoznał z zadaniami jednostki.

„Żołnierze starajcie się należycie wykorzystać ten czas. Zakres i różnorodność tematyczna zajęć, takich jak: regulaminy, musztra, strzelanie, taktyka, wymagać będzie od Was maksymalnego zaangażowania i wytężonej pracy. Przyswojona wiedza i zdobyte doświadczenie pozwoli Wam należycie przygotować się do realizacji zadań w ramach Narodowych Sił Rezerwowych” – podkreśli w swoim wystąpieniu komendant Centrum.

Z rąk płk Tokarczyka elewi: szer. elew Renata Fąfara, Paweł Wikło, Michał Jaskółka oraz Krystian Mania odebrali symbol waleczności, żołnierskiej dyscypliny, męstwa i bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć


kpt. Daniel Chądzyński - CSLog


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław