STRONA GłóWNA
Odprawa wychowawców, psychoprofilaktyków i rzeczników dyscyplinarnych
2017-04-21 15:08:36

20-21.04.2017r. Bydgoszcz. Szef Oddziału Komunikacji Społecznej przeprowadził odprawę służb wychowawczych podległych szefowi IWsp SZ.

 
W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy odbyła się odprawa rozliczeniowo-zadaniowa żołnierzy i pracowników komunikacji społecznej Inspektoratu Wsparcia SZ, połączona z odprawą szkoleniowo-metodyczną konsultantów dowódców ds. profilaktyki psychologicznej oraz odprawą szkoleniowo-metodyczną rzeczników dyscyplinarnych.

Celem odprawy było rozliczenie funkcjonowania obszaru komunikacji społecznej i ocena działalności psychoprofilaktycznej realizowanej w 2016 roku oraz postawienie zadań  do pracy wychowawczej w 2017 roku.

Odprawę prowadził Szef Oddziału Komunikacji Społecznej IWsp SZ płk Tomasz ROŻNIAKOWSKI. Szefowie sekcji wychowawczych złożyli meldunki o realizacji zadań wychowawczych w minionym roku oraz przedstawili główne zadania planowane do realizacji w swoich jednostkach w bieżącym roku. Prowadzący zajęcia z OKS przedstawili szkolonym wybrane problemy z zakresu profilaktyki i dyscypliny wojskowej, kształcenia obywatelskiego, informowania o nastrojach, działalności promocyjnej, współpracy z organizacjami społecznymi i innymi partnerami społecznymi oraz gospodarki materiałowo-finansowej służby wychowawczej. Na zakończenie odprawy płk Rożniakowski przedstawił ocenę i wnioski z działalności wychowawczej w 2016 roku oraz postawił zadania na rok 2017.

Równolegle z odprawą rozliczeniowo-zadaniową odbyła się odprawa psychologów z podległych jednostek wojskowych. Podczas której omówiono i oceniono działalność psychologów w 2016 r. oraz nakreślono główne zadania do realizacji w zakresie działalności psychologicznej w 2017 r. Przeprowadzono również zajęcia dotyczące m.in. agresji, mobbingu i molestowania, zarządzania stresem, diagnozy klinicznej zaburzeń osobowości oraz pracy z człowiekiem w kryzysie. Omówione zostały także dokumenty normatywne i wytyczne specjalistyczne dotyczące działalności psychologicznej w resorcie obrony narodowej.

Następnego dnia odbyła się odprawa szkoleniowo-metodyczna rzeczników dyscyplinarnych z podległych jednostek i instytucji wojskowych. W jej trakcie szkoleni zostali zapoznani ze szczegółowymi unormowaniami dotyczącymi wojskowych przepisów dyscyplinarnych, a także w ramach zajęć warsztatowych nadzorowanych przez oficerów Oddziału Prawnego i Wydziału Wychowawczego doskonalili praktyczne umiejętności prowadzenia postępowań dyscyplinarnych.

Galeria zdjęć

płk Tomasz Rożniakowski


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław