STRONA GłóWNA
Wielkanoc w garnizonach
2017-04-14 13:43:36

14.04.2016. Żołnierze i pracownicy z podległych Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych jednostek i instytucji wojskowych spotkali się by złożyć sobie świąteczne życzenia.


 

IWsp SZ
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych żołnierze i pracownicy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych spotkali się na uroczystej zbiórce. Gospodarzem uroczystości był Zastępca Szefa Inspektoratu Wsparcia – Szef Sztabu płk Zbigniew Powęska. Serdecznie powitał zgromadzonych, a wśród nich zaproszonych gości. Szczególne podziękowania za obecność skierował do biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy oraz przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek i instytucji bydgoskiego garnizonu. Ordynariusz diecezji  przypomniał jak istotne dla chrześcijan jest najważniejsze i najstarsze święto, czyli Wielkanoc. - Upamiętnia ono mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa - powiedział biskup. Dziekan Dekanatu IWsp SZ ks. płk Zenon Surma udzielił błogosławieństwa i poświęcił pokarmy. Następnie przystąpiono do składania życzeń.

Galeria zdjęć

ppłk Marek Chmiel

 

1 BLog
12.04.2017 r. Bydgoszcz. Żołnierze i pracownicy resortu ON oraz zaproszeni goście 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej zebrali się na uroczystym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W polskiej tradycji Zmartwychwstanie Pańskie – Wielkanoc jest świętem szczególnym, albowiem jest to czas nadziei, radości i pojednania. To również okazja do spotkań w gronie najbliższych. Z tej okazji przy symbolicznym stole spotkali się pracownicy wojska i żołnierze 1 BLog.
W spotkaniu wielkanocnym uczestniczyli także przedstawiciele jednostek wojskowych garnizonu Bydgoszcz,  przedstawiciele innych służb mundurowych, władz wojewódzkich i samorządowych, duchowieństwa, oraz sympatycy Brygady.
Gospodarz spotkania – zastępca dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej – płk Artur Wiatrzyk złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Drodzy goście, żołnierze, pracownicy resortu Obrony Narodowej, przyjaciele przyjmijcie proszę serdeczne życzenia zdrowia i spokoju z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech te najważniejsze w kalendarzu chrześcijańskim dni zostaną wypełnione radością dzieloną z bliskimi - przemawiał płk Wiatrzyk, składając życzenia pamiętał także o tych żołnierzach brygady, którzy obecnie pełnią służbę poza granicami kraju.
Następnie ks. płk Zenon Surma - Dziekan Dekanatu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, odmówił modlitwę, pobłogosławił i poświęcił potrawy wielkanocne, po czym wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia.
Spotkanie w Klubie 1 BLog „Logistyk” było doskonałą okazją, by delektując się smacznymi potrawami, porozmawiać na temat nadchodzących Świąt. Całe spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze.

Galeria zdjęć

kpt. Natalia Delińska

 

 

10 Blog
13.04.2017 r. Opole. W 10 Brygadzie Logistycznej odbyło się tradycyjne spotkanie żołnierzy i pracowników wojska z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Spotkanie miało świąteczną, rodzinną atmosferę. Dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz podziękował wszystkim za przybycie i złożył zebranym świąteczne życzenia – „Proszę przyjąć ode mnie i od dowództwa 10 Brygady Logistycznej życzenia zdrowych i spokojnych świąt, radosnego, wiosennego nastroju i serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Życzę Wam wszystkim, aby na świątecznym stole niczego nie zabrakło i aby ten świąteczny czas udało się wykorzystać na wypoczynek i regenerację sił. Wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie w codziennej służbie i pracy. To dzięki Waszej postawie, sumienności i odpowiedzialności, 10 Brygada Logistyczna może cieszyć się dobrą opinią wśród przełożonych”.

Żołnierze 10 Brygady Logistycznej poprzez łącza satelitarne połączyli się ze swoimi kolegami, którzy pełnią służbę w ramach misji Resolute Support w Afganistanie. W imieniu zebranych życzenia „misjonarzom” złożył pułkownik Szymon Lepiarz  – „Dziękuję Wam za Waszą odpowiedzialną służbę w Afganistanie. Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, a Wam przyjdzie je spędzać z dala od rodziny i przyjaciół. Chciałbym, abyście w tym świątecznym czasie pamiętali, że jesteśmy z Wami. Z okazji nadchodzących świąt życzę Wam przede wszystkim spokoju oraz chociaż namiastki świątecznej atmosfery, która tutaj w kraju nas otacza. Życzę, abyście niebawem wszyscy bezpiecznie powrócili do kraju, gdzie czekają na Was rodziny i przyjaciele, także tutaj w 10 Brygadzie Logistycznej”.

Po wspólnej modlitwie oraz udzieleniu błogosławieństwa i poświęceniu pokarmów, którego dokonał kapelan 10 Brygady Logistycznej ksiądz major Tomasz Krawczyk, uczestnicy spotkania złożyli sobie wzajemnie życzenia świąteczne i zgodnie z tradycją podzielili się symbolicznym jajkiem.

Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennikwszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław