STRONA GłóWNA
Spotkanie w Oleśnie
2017-03-16 14:39:17

16.03.2017. Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie zorganizował spotkanie młodzieży z żołnierzami 10 Brygady Logistycznej.
W zajęciach wzięli udział żołnierze z batalionu dowodzenia i zabezpieczenia oraz 2 batalionu logistycznego.  Przygotowali oni pokaz sprzętu wojskowego i wyposażenia indywidualnego żołnierzy, wykorzystywanego zarówno w kraju oraz poza jego granicami. O zadaniach 10 Brygady Logistycznej oraz doświadczeniach z misji wojskowych opowiedział starszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł. W przedstawieniu kultury i historii krajów Bliskiego Wschodu pomocne były pamiątki przywiezione z misji m.in. tradycyjne ubrania, przedmioty codziennego użytku, pieniądze oraz elementy ozdobne.

Szeregowa Paula Maksymiuk przygotowała i przeprowadziła zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy. Omówiła najczęstsze wypadki, których uczestnikiem  może być każdy z nas, wyjaśniając jak ważne, a czasem decydujące może być stanowisko świadka zdarzenia. Objaśniła wszystkie czynności, które należy wykonać „krok po kroku” od wezwania pogotowia przez masaż serca, aż po umiejętność zastosowania dostępnych defibrylatorów. Dzięki przywiezionemu fantomowi każdy z uczestników zajęć miał możliwość wykonania praktycznych ćwiczeń. Pod okiem szeregowej mogli nauczyć się poprawnego wykonywania resuscytacji krażeniowo-oddechowej, korygując najczęściej popełniane błędy. Ciekawostką dla młodzieży była możliwość zobaczenia wyposażenia medycznego żołnierzy wyjeżdżających na misje. 

Spotkanie wpisało się w program realizowanego przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Dzięki takim spotkaniom młodzież ma nie tylko okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, ale również rozważyć związanie swojej przyszłości z mundurem. Wśród żołnierzy 10 Brygady Logistycznej są już absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, którzy jako uczniowie brali udział w podobnych spotkaniach. 

Galeria zdjeć

por. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław