STRONA GłóWNA
Szkolenie z transportu kolejowego
2017-03-16 14:37:08

16.03.2017. Warszawa. Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk - Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk przeprowadziło szkolenie z obszaru wojskowego transportu kolejowego dla kadry Szefostwa.
Zajęcia na temat - „Realizacja załadunku transportu kolejowego – operacyjnego”, przeprowadzone zostały w formie praktycznego pokazu załadunku transportu operacyjnego nr 2008 realizowanego przez 1. Brygadę Pancerną w Wesołej na wojskowej bocznicy kolejowej nr 112.

Celem zajęć było doskonalenie znajomości zagadnień związanych z załadunkiem pojazdów gąsienicowych na platformy kolejowe oraz pogłębienie wiedzy szkolonych w zakresie zasad przewozu wojsk transportem  kolejowym
w oparciu o realny załadunek transportu kolejowego.

Tematyka szkolenia obejmowała organizację załadowania, przewozu i wyładowania transportów wojskowych, zasady mocowania sprzętu wojskowego na wagonach kolejowych oraz osoby funkcyjne w transporcie operacyjnym.

Praktyczny załadunek czołgów PT-91 na platformy kolejowe typu SLmmps był jednocześnie okazją do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa w czasie załadowania i wyładowania transportów kolejowych oraz rzeczywistą ich realizacją.

Galeria zdjeć

ppłk Dariusz Kupiec - STiRW


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław