STRONA GłóWNA
Pokaz sprzętu Służby Materiałów Pędnych i Smarów
2017-03-14 11:42:17

14.03.2017. Poznań. 14. Wojskowym Oddziale Gospodarczym w ramach odbywającego się szkolenia kierowniczej kadry służby MPS Sił Zbrojnych RP zorganizowano pokaz najnowszego sprzętu tej służby.
Wśród wystawianego na placu apelowym sprzętu znalazły się miedzy innymi cysterny i dystrybutory paliw, polowe punkty tankowania, kontenerowa łaźnia polowa oraz polowy rurociąg przesyłowy.

Oprócz uczestników szkolenia w pokazie wzięli udział podchorążowie kierunku logistycznego Wyższej Szkoły Oficerskiej z Wrocławia, podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy oraz uczniowie klas wojskowych z poznańskich liceów.

Z myślą o zaproszonej młodzieży specyfikę swojej służby oraz najnowszy sprzęt zaprezentowała również Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Patrol Saperski oraz przedstawiciele Ambulatorium 14 WOG. Każdy z uczestników mógł skosztować wojskowej grochówki, którą przygotowali nasi kucharze.

Interaktywną lekcję historii przygotowali przedstawiciele poznańskiej grupy rekonstrukcyjnej, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała wyposażenie oraz umundurowanie wojska polskiego stacjonującego w poznańskim garnizonie.

Pokazy sprzętu, odbyły się w ramach szkolenia z kierowniczą kadrą służby MPS Sił Zbrojnych RP, które w dniach 13-16 marca odbywały się w podpoznańskim Kiekrzu. Przez ten czas specjaliści, szefowie tej dziedziny omawiali organizację i zasady zaopatrywania Sił Zbrojnych RP w produkty naftowe i niezbędny sprzęt.

Celem szkolenia było udoskonalanie funkcjonowania systemu zaopatrywania Sił Zbrojnych RP w środki zaopatrzenia służby MPS, ocena realizacji zadań zaopatrzeniowych przez Wojskowe Oddziały Gospodarcze i Regionalne Bazy Logistyczne w 2016 roku oraz omówienie bieżącej działalności służbowej i postawienie zadań na lata 2017-2018.

Galeria zdjeć

 

kpt. Maciej Betka - 14 WOG


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław