STRONA GłóWNA
Dzień Kobiet w Garnizonach
2017-03-08 12:15:27

08.03.2017. Dowódcy, szefowie, żołnierze i panowie z jednostek i instytucji wojskowych złożyli Paniom serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.Grudziądz

Widowisko muzyczne, zorganizowane w dzień Święta Kobiet rozpoczęło się od złożenia życzeń, od męskiej reprezentacji dowództw jednostek wojskowych i instytucji. „Radość, miłość i poszanowanie niech zawsze będzie Waszym udziałem. Niech ta atmosfera towarzyszy Wam na co dzień. Naszym symbolicznym kwiatkiem jest ten koncert, który dedykujemy, życząc miłego spędzenia czasu” – te słowa skierował do Pań dowódca Garnizonu Grudziądz płk Krzysztof Tokarczyk
Na deskach teatru wystąpiło dwoje artystów: Joanna Krause, Joachim Perlik. Śpiewakom towarzyszyła orkiestra wojskowa z Bydgoszczy oraz grupa taneczna Tercja. Podczas muzycznego wydarzenia usłyszeć można było wiele przebojów tematycznie związanych z uwielbieniem kobiecej natury. Na scenie zabrzmiały m.in. takie utwory jak „Bądź moim natchnieniem”, „Będziesz moją Panią”, „Quando, Quando, Quando”. Artyści zbudowali radosną atmosferę, nie zapominając o bezpośrednim kontakcie z widzami. Panie w trakcie występu nie kryły wzruszenia i zadowolenia. Koncert zakończył się bisem orkiestry wojskowej nagrodzonym gromkimi brawami.

Galeria zdjęćPoznań

Panie kapitan Beata Modzelewska i plutonowy Bogumiła Kędziora uczestniczyły w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Komendanta Garnizonu Poznań oraz Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju.

W cyklicznych Zawodach, zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, wzięły udział przedstawicielki poznańskich służb mundurowych, które rywalizowały o nagrodę główną - Puchar Komendanta Garnizonu Poznań. Wszystkie Zawodniczki strzelały z pistoletu GLOCK 17 dziesięcioma pociskami do tarczy o wymiarach 50 x 50 cm., która oddalona była na odległości 25 metrów od strzelających.

Drugie miejsce w zawodach a pierwsze wśród kobiet - żołnierzy zdobyła reprezentantka poznańskiego Oddziału Gospodarczego plutonowy Bogumiła Kędziora, która potwierdzając bardzo wysoką formę strzelecką zdobytą podczas szkoleń, ustąpiła miejsca jedynie przedstawicielce Policji.

Oprócz Pań naszego Wojskowego Oddziału Gospodarczego w zawodach rywalizowały reprezentantki Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz przedstawicielki Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Obronny Kraju.

Dzień Kobiet to święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, był on jedną z lepszych okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących o równouprawnienie kobiet.

Początkowo obchody 8 marca miały jedyne upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej.

Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy. W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, upominki oraz składane życzenia na Dzień Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet w imieniu Komendanta 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, składamy wszystkim Paniom bukiet najserdeczniejszych życzeń. Życzymy zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia zamierzonych celów w życiu osobistym i zawodowym. Aby uśmiech bezustannie rozpromieniał Wasze twarze, a życiowa mądrość dawała siłę i determinację w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw. Niech zawsze sprzyja Wam szczęście, któremu towarzyszyć będzie miłość i szacunek bliskich.

Galeria zdjęć


 

kpt. Daniel Chądzyński - CSLog
kpt. Maciej Betka-14 WOG


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław