STRONA GłóWNA
Mistrzostwa "Remontowców z Żagania" w strzelaniu z broni długiej
2017-03-02 11:45:30

02.03.2017. Żagań. Żołnierze 11. Batalionu Remontowego doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią w trakcie zawodów strzeleckich z karabinka.
Na komendę kierownika strzelania, pierwszych czterech żołnierzy zajęło stanowiska ogniowe na linii otwarcia ognia. Podłączyli magazynki z amunicją do broni. Kolby docisnęli do ramienia. Podparli się na łokciach. Lewe dłonie znalazły oparcie na uchwycie. Palce wskazujące na spuście. Zapanował spokój. Prawa noga wzdłuż linii celowania. Broń przyłożyli do oka. Ostrość skupili na przyrządach celowniczych. Na ich przedłużeniu wypatrzyli cele. To cała filozofia! Nic więcej. I nagle zagrzmiało. Padły pierwsze strzały.

Drugiego marca 2017 roku, we wczesnych godzinach porannych, „Remontowcy” z Żagania rozpoczęli zmagania o prym w mistrzostwach w strzelaniu z karabinka AKMS. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych strzelców oraz wytypowanie zawodników do reprezentacji batalionu na zawody wyższego szczebla. W otoczeniu budzącej się do życia przyrody i szumu sosen, rywalizację między pododdziałami batalionu rozpoczął czasowo pełniący obowiązki dowódcy batalionu major Zdzisław Kubisztal, w asyście obejmującego obowiązki dowódcy 11 Batalionu Remontowego majora Ireneusza Maślanki. Ten ostatni zwrócił uwagę na bezpieczne obchodzenie się z bronią, życzył wszystkim powodzenia, celnego oka i uzyskania jak najlepszych wyników w trakcie zawodów.

Kierownik strzelania starszy chorąży Jacek Chełminiak oraz kierownik punktu amunicyjnego starszy chorąży Tomasz Bieniek dbali o zachowanie obowiązujących procedur i zapisów instrukcyjnych oraz porządku w czasie zawodów. Mistrzostwa przeprowadzono w grupie pododdziałów: kompanii remontu pojazdów gąsienicowych, kompanii remontu pojazdów kołowych, kompanii remontu uzbrojenia, kompanii remontowej, kompanii ewakuacyjnej oraz plutonu robót specjalnych, plutonu logistycznego i plutonu dowodzenia. W pozycji leżącej żołnierze używając karabinka AKMS, z odległości 100 m, trzema strzałami próbnymi i dwudziestoma ocenianymi (w dwóch seriach po 10 strzałów) dziurawili tarcze 23P.

Komisja sędziowska w składzie: przewodniczący sierżant Robert Rzeźniczak i sekretarz starszy szeregowy Jarosław Kamieniecki na bieżąco prowadziła ewidencję uzyskanych wyników, a na koniec po podsumowaniu ogłosiła zwycięzców w dwóch kategoriach. Indywidualnie pierwsze miejsce zajął kapral Radosław Kowala z plutonu logistycznego uzyskując 180 punktów, na drugim miejscu uplasował się starszy szeregowy Tomasz Intek z plutonu dowodzenia z wynikiem 171 punktów, trzecie miejsce wystrzelał starszy szeregowy Mateusz Kitala z kompanii remontowej uzyskując 168 punktów, czwarty był starszy szeregowy Adrian Wawrycz z plutonu dowodzenia z wynikiem 165 pkt, na piątym miejscu zawody ukończył starszy sierżant Hubert Szatkowski z kompanii remontu uzbrojenia uzyskując 159 punktów. Jeśli chodzi o wyniki drużynowe to prym wiodła drużyna z plutonu dowodzenia zdobywając 336 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się kompania remontowa z wynikiem 319 punktów, a trzecie miejsce zajął pluton logistyczny uzyskując 299 punktów. Zawody przebiegły bezpiecznie, w miłej i przyjaznej atmosferze, pomimo momentami niesprzyjającej aury.

Galeria zdjęć

por. Marek Cieplicki


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław