STRONA GłóWNA
Przeciwdziałanie korupcji
2017-03-01 13:20:09

01.03.2017. Bydgoszcz. Przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili szkolenie dla kadry zawodowej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z zakresu profilaktyki zachowań korupcyjnych w Siłach Zbrojnych.
Szkolenie odbywało się w panelach tematycznych dotyczących m.in. odpowiedzialności karnej za przestępstwa o charakterze korupcyjnym, obszarach zagrożonych korupcją oraz roli przełożonych w zapobieganiu korupcji.

***

„Program profilaktyczny w zakresie przeciwdziałania korupcji w resorcie obrony narodowej na lata 2016–2019” został opracowany wspólnie przez Oddział Profilaktyki Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz Biuro ds. Procedur Antykorupcyjnych MON. Głównym celem programu jest podejmowanie zintegrowanych działań zmierzających do zabezpieczenia resortu obrony narodowej przed występowaniem zagrożeń korupcyjnych. Program jest adresowany przede wszystkim do żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz pracowników wojska resortu. W ramach programu realizowany jest szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych, tj. szkolenia i warsztaty ukierunkowane na pogłębianie świadomości personelu SZRP w zakresie identyfikacji oraz umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia korupcyjne.

Galeria zdjeć

Justyna Kędra - WDK IWsp SZ


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław