STRONA GłóWNA
Dać cząstkę siebie
2017-02-15 10:10:08

15.02.2017. Bydgoszcz. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi "Logistycy" zorganizował akcję honorowego oddawania krwi, w której udział wzięli żołnierze, pracownicy oraz żołnierze NSR.Akcję przeprowadzono na bazie ambulatorium dowództwa 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej przy aktywnym udziale personelu Stacji Terenowej w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

To już kolejna edycja tego szlachetnego przedsięwzięcia, w której i tym razem udział wzięło wielu żołnierzy, pracowników RON oraz żołnierzy NSR należący do Klubu HDK „Logistycy” działającym przy 1BLog. Podsumowując tę edycję akcji Prezes Klubu st.chor.sztab. Zbigniew Klawczyński (2blog) powiedział - Również i tym razem nasi klubowicze nie zawiedli stawiając się licznie do oddania cząstki siebie dla potrzebujących. W dniu dzisiejszym krew oddało w sumie 35 osób co dało nam prawie 16 litrów pełnej krwi. Krwi tak potrzebnej każdego dnia do ratowania życia ludzkiego. Obok członków Klubu, krew oddało kilka osób, dla których było to pierwsze oddanie. Wszyscy mamy nadzieję, że to doświadczenie czynienia dobra  na trwale zagości w ich sercach i staną się oni krwiodawcami systematycznie oddającymi krew. Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt godny podkreślenia,
co raz liczniejszy udział kobiet.
 
Warte odnotowania jest, że Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi „Logistycy” od wielu lat bardzo aktywnie działa społecznie a jego praca wyszła już daleko poza mury koszar. Obecnie, równolegle do szefowania Klubowi jest on Prezesem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy, gdzie godnie reprezentuje żołnierzy i pracowników RON w środowisku cywilnym. 

Galeria zdjęć

st.chor.sztab. Jacek Wolski


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław