STRONA GłóWNA
Doskonalenie umiejętności strzeleckich w warunkach zimowych
2017-02-13 07:54:40

13.02.2017. Żagań. Dziewięć stopni na minusie nie przeszkodziło żołnierzom 11. batalionu remontowego aby planowo stanąć na zbiórce i przygotować broń do strzelania.

Na podstawie „Programu strzelań z broni strzeleckiej” oraz innych dokumentów normujących szkolenie strzeleckie żołnierzy, na strzelnicy w Żaganiu,  przeprowadzono zawody strzeleckie 11 batalionu remontowego z pistoletu wojskowego. Celem zawodów było doskonalenie umiejętności żołnierzy oraz wytypowanie reprezentacji batalionu na zawody wyższego szczebla. Szkolenie ogniowe oficjalnie rozpoczął dowódca batalionu major Zdzisław Kubisztal, który jednocześnie wziął udział w rywalizacji sportowej. Kierownikiem strzelania był porucznik Tomasz Wieciech, a amunicyjnym starszy sierżant Mirosław Kecman.

Mistrzostwa przeprowadzono w dziesięciu grupach. Strzelano z pistoletu wojskowego P-83, na odległość 25 metrów, do tarczy 23P. Początkowo oddano trzy strzały próbne, a następnie dwadzieścia na ocenę. Z informacji uzyskanych od uczestników szkolenia wynikało, że niektórzy żołnierze już miesiąc wcześniej przygotowywali siłę ramienia, w którym mieli trzymać pistolet. Jak się okazało, przygotowania na siłowni nie poszły na marne. Komisja sędziowska w składzie przewodniczący starszy chorąży sztabowy Stanisław Najdek i członek komisji młodszy chorąży Tomasz Kwiatkowski podsumowała wyniki i ogłosiła zwycięzców w dwóch kategoriach.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął starszy chorąży Albert Papisz z 189 pkt., na drugim miejscu uplasował się kapitan Maciej Bejman z 188 pkt., a trzecie miejsce wystrzelał chorąży Grzegorz Kościelski z 182 pkt. Czwarte miejsce zajął major Zdzisław Kubisztal z 181 pkt. Jeśli chodzi o wyniki drużynowe, to prym wiodła drużyna z dowództwa batalionu z sumą 545 pkt. Na drugim miejscu uplasował się sztab z 523 pkt., a trzecie miejsce zajęła drużyna plutonu logistycznego z 427 pkt. Zawody przebiegły bezpiecznie, w miłej i przyjaznej atmosferze.