STRONA GłóWNA
Samoobrona Kobiet - połowa kursu za nami
2017-02-04 08:57:12

04.02.2017. Opole. Kurs samoobrony kobiet jest już na półmetku, a do końca pozostały tylko cztery spotkania. Na ostatnich zajęciach w 10 Brygadzie Logistycznej panie poznawały techniki uwalniania się z uchwytów.Zajęcia poprowadzili plutonowy Robert Majcher i starszy szeregowy Robert Bober. Po intensywnej rozgrzewce najpierw przypomniano, opanowane już podczas poprzednich zajęć, techniki. Następnie instruktorzy rozpoczęli nauczanie technik uwalniania się z uchwytu jedną ręką za odzież z przodu oraz techniki uwalniania się z uchwytu za ręce.  
***

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Kurs obejmuje osiem spotkań, organizowanych od listopada 2016 do czerwca 2017 roku. Każde zajęcia trwają dwie godziny i odbywają się w hali sportowej w koszarach 10 Brygady Logistycznej przy ul. Domańskiego 68. Odpowiedzialnym za organizację kursu jest szef WF i Sportu major Waldemar Kowalski. Kolejne spotkanie odbędzie się 4 marca.

Galeria zdjęć

por. Piotr Płuciennik


wszystkie >>>
Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław