MSPO 2016

Wystawa Sił Zbrojnych
XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
Kielce, 06-09.09.2016„Kurs na Nowoczesność” to hasło tegorocznej wystawy Sił Zbrojnych podczas XXIV. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Dodać należy, że w tym roku krajem wiodącym MSPO jest Polska.

Od 17 lat Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej zaznaczają w Kielcach swoją obecność organizując wystawy, pokazy i konferencje. Zaangażowanie to doceniają  same Targi oddając do dyspozycji wojska dwie hale wystawiennicze oraz spory areał terenów zewnętrznych.

We wrześniu sprzęt będący na wyposażeniu wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej i wojsk specjalnych zaprezentowany zostanie na ponad 14 tys. m2.

Znaczą część hali „A” zajmą stoiska jednostek i instytucji Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Dwie Brygady Logistyczne z Bydgoszczy i Opola, cztery Regionalne Bazy Logistyczne z Krakowa, Wałcza, Wrocławia i Warszawy oraz  dwa wojskowe ośrodki z Rembertowa i Celestynowa prezentować będą elementy wsparcia logistycznego wojsk. Na nowoczesność stawia również  Centrum Szkolenia Logistyki z Grudziądza, które pochwali się nowościami w metodyce kształcenia oraz pomoce dydaktyczne, w tym wykonane przez instruktorów Centrum.

W hali „B” z kolei swoje miejsce znalazły Wojskowa Akademia Techniczna i Akademia Marynarki Wojennej oraz wyższe szkoły oficerskie we Wrocławiu i Dęblinie prezentujące roboty i symulatory oraz nowoczesne technologie służące innowacyjności szkolenia. Obok ich stoisk pasjonaci oręża  znajdą  historyczne perełki przywiezione z czterech muzeów: Wojska Polskiego, Wojsk Lądowych, Lotnictwa Polskiego oraz Marynarki Wojennej m.in. czołgi, ciągniki artyleryjskie, armaty przeciwpancerne, silniki lotnicze, repliki i modele samolotów.

Wystawa organizowana jest pod auspicjami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednak nie może na niej zabraknąć cieszącego się dużym zainteresowaniem stoiska Żandarmerii Wojskowej ze sprzętem służby patrolowej, motocyklami, quadami czy ambulansem kryminalistycznym.

Dopełnieniem wystawy będą stoiska Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polskiej Agencji Kosmicznej.

Dodajmy, że Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych ufundował nagrodę  w konkursie „Najlepsza prezentacja - Najlepsze stoisko” dla jednostek biorących udział w wystawie. Z kolei szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przyzna nagrody i wyróżnienia w kategoriach: szkolenie, innowacyjność oraz za wprowadzenie i wdrożenie nowatorskich rozwiązań.

Warto będzie również wziąć udział w 4. konferencji „Biznes z wojskiem to pewne pieniądze” połączonej z panelem dyskusyjnym. Tę zaplanowano na 8 września br. (czwartek). O tematach, które zostaną na niej podjęte poinformujemy w odrębnym tekście.

Zobacz zapowiedź

 

Zobacz więcej!!!

Wręczenie nagród na zakończenie Wystawy Sił Zbrojnych

Remontowcy z Żagania na Wystawie Sil Zbrojnych

Prezydent Andrzej Duda na Wystawie Sił Zbrojnych

Delegacje zagraniczne na Wystawie Sił Zbrojnych

Od przeszłości do nowoczesności

Czwarty DUMNY WETERAN wręczony

Marynarze na kieleckich targach

Inspektorat Wsparcia SZ: kierunek nowoczesność

WOTiFM na MSPO Kielce

Nowinki techniczne z Opola na kieleckich targach

Minister ON na Wystawie SZ

Żandarmeria coraz nowocześniejsza

Targi piszą o nas

Przygotowania do XXIV MSPO

Kalendarz
<< >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Linki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa
Żandarmeria Wojskowa
Inspektorat Uzbrojenia
1 Pomorska Brygada Logistyczna
10 Opolska Brygada Logistyczna
Centrum Szkolenia Logistyki
Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Wojskowy Zespół Sportowy w Bydgoszczy
Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław